Adar - auto gaz, montaż lpg Wrocław.
 
 
  

AUTO GAZ


MECHANIKA POJAZDOWA

AUTO ALARMY FIRMY

CENTRALNE ZAMKI

 
RADIA
 
RADIA CD
 
BLOKADA SKRZYNI BIEGÓW DIPOL
1. Metoda zabezpieczenia przed kradzieżą.
  Uniemożliwienie włączenia przednich biegów wskutek unieruchomienia zmiany biegów w pozycji biegu "wstecznego" lub "parking", za pomocą trzpienia blokady ustawionego prostopadle do osi tejże dźwigni.  
   
2. Sposób montażu urządzenia w pojeździe.
  Urządzenie montuje się trwale w pojeździe w następujący sposób : wspornik mocuje się do tunelu środkowego lub do płyty podłogowej za pomocą co najmniej dwóch śrub odsadzanych M10, podkładek sprężystych, nakrętek ze zrywalnym wieńcem sześciokątnym i tulejek zabezpieczających przed odkręceniem lub śrub M8 ze zrywalnymi łbami i podkładek z otworami M8 o minimalnej grubości 5mm. Szczegółowe zasady i sposoby montażu wsporników w różnych pojazdach przedstawiono na rysunkach.  
   
3. Zasada działania urządzenia.
  Urządzenie działa w następujący sposób: po ustawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycji biegu "wstecznego" lub "parking", w celu uniemożliwienia zmiany położenia dźwigni - trzpień blokady należy wprowadzić w otwór tulei dociskając blokadę do oporu, tj. do momentu jej zatrzaśnięcia się wewnątrz tulei. Aby nastąpiło skuteczne blokowanie ruchu dźwigni zmiany biegów (poprzez ustawienie trzpienia blokady prostopadle do osi dźwigni) - należy odpowiednio usytuować i zamontować wspornik z tuleją, w którą wprowadza się trzpień blokady. Wysuwający się prostopadle do osi trzpienia zaczep, sterowany jest elementami wielodyskowego zamka umieszczonego wewnątrz korpusu zamkowego. Podczas wprowadzania trzpienia w otwór tulei blokady, zaczep wsuwa się w głąb trzpienia. Przy kontynuowaniu ruchu trzpienia w tulei, zaczep trafia we współpracujący z nim kanałek wewnątrz tulei i zostaje tam wepchnięty przez umieszczoną w nim sprężynę. Ustalona zostaje w ten sposób pozycja pracy blokady. Aby otworzyć blokadę tj. usunąć trzpień z otworu tulei i tym samym z otoczenia dźwigni zmiany biegów, należy włożyć klucz w otwór w czole trzpienia i obrócić w prawo do oporu. Spowoduje to cofnięcie się zaczepu w głąb trzpienia. Umieszczona wewnątrz tulei sprężyna spowoduje wówczas wypchnięcie trzpienia. Po wypchnięciu trzpienia z otworu tulei blokada znajduje się w pozycji spoczynkowej. Po powrotnym obrocie i wyjęciu klucza z trzpienia blokada gotowa jest do ponownego użycia. Aby zabezpieczyć trzpień przed obrotem wokół własnej osi, jego część prowadząca ma w przekroju kształt ściętego walca, a otwór w tulei lub wsporniku jest odwzorowaniem tego kształtu.  
   
4. Parametry techniczne.
   
 
Wymiary (bez wspornika) bez trzpienia 40x70
Wymiary (bez wspornika) z trzpieniem 40x160
Ciężar (bez elementów montażu)  500 g
Gwarantowana lość cykli pracy blokady  500 000
Materiał : trzpień, tuleja  stal stop. węglowa
Twardość : trzpień, tuleja  ~ 60 HRC
Czas montażu  ~ 1 h
Zakres temperatur poprawnej pracy 40ºC÷80ºC
Wkładka zamkowa ERDA, ABLOY
   
5. Gwarancja.
  Producent udziela 12-miesięcznej gwarancji, licząc od daty zamontowania nie dłużej jednak niż 24-miesiące od daty produkcji.  
   
6. Uprawnienia montażowe.
  Wyłącznie zarejestrowane podmioty gospodarcze (firmy) posiadające "CERTYFIKAT AUTORYZACJI" producenta.
   
7. Montaż blokady uprawnia do uzyskania zniżki stawki ubezpieczenia AC.
   

 

 
Blokada antyporwaniowa

 W sytuacji krytycznej blokada antyporwaniowa PRO CAR może uratować życie. Można oddać kluczyki napastnikowi - nie odjedzie daleko !!! System może współpracować ze wszystkimi modelami autoalarmów,
lub niezależnie chronić auto.

DZIAŁA SAMODZIELNIE - chroni samochód przed porwaniem,            jak i kradzieżą pod nieobecność właściciela.

ZNAKOMICIE UKRYTY, NIEZAWODNY- nawet osoby, z którymi często jeĽdzisz, nie zorientują się, że masz zamontowaną auto blokadę.

SKUTECZNY
- uaktywni się samodzielnie, uniemożliwi jazdę złodziejowi    w przypadku, gdy auto zostanie porwane razem z kluczykami, czy też zostanie uprowadzone z miejsca parkowania.

BEZPIECZNY - w przypadku porwania samochodu nastąpi stopniowa blokada auta, aż do całkowitego zatrzymania.W momencie zwalniania pulsują światła awaryjne i uaktywnia się syrena. Gdy samochód stanie   na 30 sekund włącza się syrena alarmowa. Każda kolejna próba uruchomienia samochodu, powoduje ponowne zadziałanie
syreny. Tylko właściciel może ponownie spowodować
odblokowanie samochodu.

WYŁˇCZNIK SERWISOWY - urządzenie posiada wyłącznik
dzięki któremu możliwe jest oddanie pojazdu np. do naprawy, mycia
lub innej osobie, która nie powinna wiedzieć o blokadzie.